Atrakcje i rozrywka w Krynicy Zdrój

Jeszcze nie tak dawno, Krynica Zdrój noclegi kojarzona była głównie z kuracjuszami, którzy licznie przybywali do „Perły polskich uzdrowisk”. O ile miasto dalej szczyci się tym mianem, to z pewnością nie jest już wyłącznie typowym uzdrowiskiem.

Krynica Zdrój pokoje gościnne w bardzo krótkim czasie zbudowała bogatą ofertę dla wymagających turystów, począwszy od atrakcji dla miłośników sportu (liczne wyciągi narciarskie, kolej gondolowa, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, sztuczne lodowisko, baseny kryte, trasy rowerowe oraz wiele innych ciekawych obiektów), licznych pubów, dyskotek, restauracji i „gospód z regionalnym menu”, dorożek i zimowych kuligów (indywidualnych oraz grupowych), po dobrze oznakowane szlaki górskie, stadniny koni z możliwością nauki jazdy (również w terenie) i sporo innych atrakcji. Krynica Zdrój pensjonaty

Ogród zmysłów (sensoryczny) jest tak zaprojektowany, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełniaja także funkcje terapii oraz nauki dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową. Krynica Zdrój wille

Kompleks parkowy „Zapopradzie” malowniczo rozpościera się na niewielkim wzniesieniu. Roztacza się stąd przepiękny krajobraz na Dolinę Popradu oraz uzdrowisko. Park to kompleks alejek spacerowych, ścieżek rowerowych oraz urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu. Do tego strumień z kaskadami, sztuczne stawy, altanki, ławeczki, stylowe latarnie, a także wiata grillowa dla turystów i kuracjuszy. Z parku, a szczególnie ze specjalnej jedenasto i pół metrowej platformy widokowej, roztacza się widok na rzekę i panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle. Krynica Zdrój agroturystyka

Ogród zmysłów w Muszynie podzielony jest na kilka stref. Przed wejściem do każdego z ogrodów umieszczona jest tablica informacyjna, prezentująca opis ogrodu i roślin które w nim się znajdują (informacje napisane są pismem Brajla oraz w języku polskim, słowackim i angielskim).

Ogrody Biblijne w Muszynie to największy, pod względem obszaru, tego typu obiekt w Polsce. Ogrody mają ekumeniczny charakter i są nową atrakcją turystyczną Muszyny.

Ogrody w Muszynie pobłogosławił i uroczyście otworzył bp Andrzej Jeż w asyście proboszcza i pomysłodawcy założenia ogrodów – ks. Pawła Stabacha oraz dziekana ks. Bogusława Skotarka dwudziestego ósmego czerwca 2015 roku.

Budynki i otoczenie parafii zostało zaaranżowane w innowacyjny sposób. Opiera się na bazie zabytków, w skład której wchodzą: kościół parafialny, murowane dzwonnica i ogrodzenie, 17 wieczna kaplica wraz z figurą i drzewostanem oraz 19 – wieczna „stara plebania”. Ogrody Biblijne są miejscem medytacji, modlitwy, dialogu oraz wypoczynku.

Ogrody Biblijne mają powierzchnię 1,3 hektara i stworzone zostały w konwencji trzech świątyń: Jerozolimskiej, kościoła świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny i kościoła czasów mesjańskich. Powstało pięć ogrodów: historii zbawienia, krajobrazów biblijnych, nauki proroków, dziecięcy Ogród Biblijny i Ogród zakochanych a w przyszłości Areopag biblijny.